Στραβοπάτημα για την Ολυμπιάδα Οινοφύτων

Γ.Σ Ολυμπιάδα Οινοφύτων - Αρματηλάτης Γ.Α.Ο 0-1

Κάποια στιγμή θα ερχόταν και ένα εκτός προγράμματος αποτέλεσμα. Ευτυχώς που ήρθε νωρίς στο μαραθώνιο του πρωταθλήματος, και ας γίνει οδηγός για όλα τα εντός αλλά και εκτός έδρας ματς με ομάδες που είναι υποδεέστερες από τη δική μας.

Σε αυτό το πρωτάθλημα το ανταγωνιστικό δεν υπάρχουν εύκολα ματς. Τα ματς τα κερδίζεις παίζοντας δυνατά από το 1ο λεπτό. Κανένας δεν θα χαριστεί σε κανέναν! Δικαιολογίες μπορούμε να βρούμε πολλές. Αλλά ένας υγιής οργανισμός δε στέκεται σε αυτές, παραδειγματίζεται, μαθαίνει από τα λάθη του και εμφανίζεται ποιο δυνατός και βγάζει αντίδραση. Ναι παίξαμε στο γήπεδο μας σε φυσικό χορτάρι μετά από 2 μήνες, είχαμε μόνο μία προπόνηση στο γήπεδο μας πριν το ματς και αυτό στο μισοσκόταδο μιας και είναι πολύ δύσκολο πλέον στην Ελλάδα του 2017 να αλλαχτούν 8 προβολείς!!!! Ναι, πολλοί παίχτες μας ήταν από ίωση και μάλιστα ο ένας (Κίσσας, από τους βασικούς και αναντικατάστατους) δεν τα κατάφερε να παίξει. Ο Τσατσαρώνης τραυματίας. Ο Μεμινάι με κλωτσιά και πρησμένο πόδι από το 3ο λεπτό του αγώνα. Ο αντίπαλος είχε ως σκοπό να μη μας αφήσει σε κανένα βαθμό να βρούμε ρυθμό κάνοντας από το 1ο κι όλας ημίχρονο καθυστερήσεις, το καθαρό ποδόσφαιρο που παίχτηκε στο 2ο ημίχρονο πρέπει να ήταν κάτω από 20%!!!, σε αυτό βέβαια βοήθησε και ο διαιτητής που απλά τους περίμενε πότε θα παίξουν! Στην ατμόσφαιρα στη κερκίδα από το κόσμο στην έναρξη του ματς που μπορεί να έδωσε μία σιγουριά στην ομάδα. Όλα αυτά είναι δικαιολογίες. Δε θα σταθούμε σε αυτές. Δεν είμασταν αυτοί που έπρεπε στο 1ο ημίχρονο. Στο 2ο η ομάδα προσπάθησε πολύ, έτρεξε, πίεσε και έπεσε πάνω σε ένα τρομερό τερματοφύλακα που έβγαλε τα πάντα, 2 φορές που δεν τα κατάφερε βέβαια βρέθηκε κάποιος αμυντικός και έδιωξε τη μπάλα πάνω στη γραμμή. Να μη ξεχάσουμε και 1 πεντακάθαρο πέναλτι που δε δόθηκε στην ομάδα μας, επειδή δεν το είδαν οι διαιτητητές θέλουμε να πιστεύουμε, μιας και επειδή το ματς βιντεοσκοπήθηκε με 3 κάμερες από το κανάλι ΒΑΙ-tv Εκκλησία, Πολιτισμός, Ελλάδα (Η πρώτη επίσημη IP TV στην Ελλάδα, μία πρωτοβουλία της Βιβλιοθήκης Αρχιεπισκόπου Ιερωνύμου Β', στο Facebook) και είχαμε τη δυνατότητα να δούμε το βίντεο με την επίμαχη φάση. Όποιος ήταν στο γήπεδο, μπορούσε να αντιληφθεί ποια θα ήταν η έκβαση του αγώνα αν πετυχαίναμε 1 γκολ.

Πλέον δεν είμαστε μόνοι στη 3η θέση, έχουμε συγκάτοικο τον Απόλλων Ακραιφνίου, τον αντίπαλο στο επόμενο ματς! Πάμε για ντέρμπι δηλαδή.

Πολλά ευχαριστώ στο κόσμο που ήρθε και στήριξε την ομάδα μέχρι το τέλος!!!!

Δουλειά, επιμονή και υπομονή, αυτό είπαμε ότι είναι το μοτίβο μας. Πάμε όλοι να δείξουμε ποιοι είμαστε σα σύλλογος το Σάββατο μέσα στο Ακραίφνιο!!!

Υψηλές πτήσεις για Ολυμπιάδα Οινοφύτων!

Παρνασσός Α.Σ.Α - Ολυμπιάδα Γ.Σ  0-0

Συνεχίζει στα υψηλά πατώματα της βαθμολογίας η ομάδα μας!

Μόνη παραμένει στη 3η θέση της βαθμολογίας η ομάδα μας, μετά τη λευκή ισοπαλία που απέσπασε το Σάββατο από το Παρνασσό στην Αράχωβα.

Μέσα σε μία από τις πιο δύσκολες έδρες του πρωταθλήματος με αντίπαλο τη 4η στη βαθμολογία ομάδα του Παρνασσού, η ομάδα μας έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας παραμένωντας μόνη στη 3η θέση, αφήνωντας μία γλυκόπικρη γεύση στο τέλος, μιας και αν μια ομάδα δικαιούταν κάτι περισσότερο από την ισοπαλία, τότε αυτή ήταν η δική μας ομάδα.

Με τον βασικό επιθετικό (Καλλέργης) εκτός αποστολής και τον τραυματισμό του Τσατσαρώνη στο 1ο λεπτό του αγώνα, σίγουρα η ατυχία δεν ήταν καλός σύμμαχος στη προσπάθεια της ομάδας μας.

Μεγάλος σύμμαχος ήταν ο κόσμος που ακολούθησε την ομάδα στην Αράχωβα και την έκανε να νιώσει σα να παίζει εντός έδρας!

Σε ένα ματς πολύ υψηλού επιπέδου για ερασιτεχνική κατηγορία, δυνατό, γρήγορο, τεχνικό, είχε μία άγρια ομορφιά και ας μην σημειώθηκε κάποιο τέρμα. Σε γενικές γραμμές η ομάδα ήταν καλύτερη από τους γηπεδούχους, είχε την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του ςγώνα και δεν κινδύνεψε ιδιαίτερα. Οι φάσεις βγήκαν από τη πλευρά μας, αλλά στην τελική υστερήσαμε. Η καλύτερη φάση ήρθε από τον Μεμινάι, όταν σε σέντρα από δεξιά έπιασε ένα δύσκολο ,γυριστό βολ πλανέ στέλνωντας τη μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την εμφάνιση τους και στο προπονητικό επιτελείο!

Πολλά συγχαρητήρια και ευχαριστώ στο κόσμο που ακολούθησε και στήριξε την ομάδα σε ένα ακόμη εκτός έδρας αγώνα!

Να ευχαριστήσουμε τους ανθρώπους του Παρνασσού για τη φιλοξενία, ήταν το καλύτερο ματς της εφετινής περιόδου από όλες τις απόψεις και όλοι το ευχαριστήθηκαν.

Ολυμπιάδα Οινοφύτων. Προπονητές: Καραμπάς Ι., Γκιόκεζας Ευαγγ. Ομάδα.Μαρμαρινός-Κόκκαλης, Τσατσαρώνης (4' Gjoni), Ντάλας, Ευσταθίου, Φελέκης, Μάνης (86΄Κίσσας Ε), Κίσσας Γ., Meminaj, Κονιαβίτης(89΄Στατήρης), Λυμπέρης

Μόνη στη 3η θέση η Ολυμπιάδα Οινοφύτων (Ολυμπιάδα- Κόκκινο 4-2)

Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας (3η σερί) που τη φέρνει μόνη στη 3η θέση πίσω μόνο από Ύπατο και Καπαρέλι!

Με νίκη 4-2 εναντίον του Π.Α.Ο Κοκκίνου και καλή ψυχολογία θα πάει η ομάδα μας στα επόμενα 2 πολύ δύσκολα εκτός έδρας ματς με Αντίκυρα και Αράχωβα.

Στο ά ημίχρονο η ομάδα απέδωσε εντυπωσιακό ποδόσφαιρο και στρίμωξε στα σχοινιά τον 5ο στη βαθμολογία Π.Α.Ο ΚΟΚΚΙΝΟΥ και πήγε στα αποδυτήρια με το ισχνό 2-0 με βάση την απόδοση και τις ευκαιρίες που δημιούργησε για άλλο ένα παιχνίδι. Σκόρερ για την ομάδα μας στο ά ημίχρονο ο Καλλέργης και ο Κονιαβίτης που σκόραραν για μία ακόμη φορά.

Στο 2ο ημίχρονο οι παίχτες του Κοκκίνου μη μπορώντας να αντιδράσουν στον αγωνιστικό χώρο, άρχισαν να παίζουν στα όρια του αντιαθλητικού, ξεπερνώντας τα μερικές φορές και προσπαθώντας να αναμετρηθούν και με τους οπαδούς της ομάδας μας! Αδικώντας έτσι τη πορεία της ομάδας τους μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα. Ο κορυφαίος του αγώνα και της ομάδας μας για 2ο σερί ματς Μάνης έκανε το 3-0 με πλασέ και κάπου εκεί το ματς στον αγωνιστικό χώρο τελείωσε! 1 τυχερό γκολ με κόντρα από τους φιλοξενούμενους που μείωσαν σε 3-1 ανταπέδωσε αμέσως ο Ντάλας που πέρασε αλλαγή στη 1η επαφή του με τη μπάλα! το γκολ που σημείωσαν οι φιλοξενούμενοι μετά από στημένη μπάλα και αδράνεια της αμυντικής μας γραμμής έμελε να γράψει το τελικό 4-2 υπέρ της ομάδας μας που έκανε ευκειρείες και στο 2ο ημίχρονο για να πετύχει μεγαλύετρο σκορ!

Να σημειωθεί ο τραυματισμός του Καλλέργη σε ανατροπή από το τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων στην αρχή του 2ου ημιχρόνου, σε φάση που ο διαιτητής αντί για πέναλτι έδειξε να συνεχιστεί το ματς.

Άλλη μία καλή και γεμάτη εμφάνιση της ομάδας μας που την εδραιώνει στη 5αδα της βαθμολογίας.

Υ.Γ Δουλειά, υπομονή και επιμονή. Η καλή δουλειά φαίνεται στο χορτάρι και στο βαθμολογικό πίνακα.

Υ.Γ Πολλά μπράβο στα παιδιά και στο προπονητικό τιμ και στη διοίκηση του συλλόγου.

Υ.Γ Πολλά μπράβο και στους φιλάθλους που στηρίζουν φέτος την ομάδα σε κάθε αγώνα.

Υ.Γ Να ευχαριστήσουμε και την Ελλαγρολιπ ΑΕΒΕ για τη χορηγία της, σε ρουχισμό και για τη καινούργια εμφάνιση!

Υ.Γ Βοηθήστε όσοι μπορείτε τους συνανθρώπους μας που έχουν πληγεί από τις πλυμμήρες στη Μάνδρα Αττικής

Νίκη στο τοπικό ντέρμπι!!! Ολυμπιάδα - Δήλεσι 2-1

Μεγάλη νίκη πήρε σήμερα η ομάδα μας στο τοπικό ντέρμπι με το Δήλεσι!

Νίκησε με 2-1 με τέρματα του Κονιαβίτη στο ά ημίχρονο και του Κίσσα στις αρχές του 2ου ημιχρόνου. Με τη νίκη αυτή η ομάδα μας ανέβηκε στη 5η θέση δίνοντας το στίγμα της στην κατηγορία ότι φέτος γίνεται κάτι πολύ καλό στα Οινόφυτα.

Κατά πολύ ανώτερη η ομάδα μας σήμερα και στα 90 φεύγα λεπτά που παίχθηκε ποδόσφαιρο. Τρόπος του λέγειν βέβαια μιας και ο διατητής Μιχαηλίδης ήταν κάκιστος στον πειθαρχικό έλεγχο και παραλίγο μαζί με τους παίχτες του Δηλεσίου να τινάξει το ματς στον αέρα. Πολλές διαμαρτυρίες και αντιαθλητικά χτυπήματα τα οποία δεν τιμώρησε ως έπρεπε.

Συγχαρητήρια στην ομάδα μας για την πολύτιμη νίκη, που την ανέβασε στη 5η θέση με 13 βαθμούς.

Συγχαρητήρια και στο κόσμο που ήταν για άλλη μία φορά στο πλευρό της ομάδας μας, παρόλο τον άσχημο καιρό.

Επίσης να μην ξεχνάμε ότι στην ουσία έχουμε παίξει μόνο 2 ματς στις 7 πρώτες αγωνιστικές στην φυσική μας έδρα.