Κοντά στους πλυμμηροπαθείς της Μάνδρας Αττικής

Ο σύλλογος μας Γ.Σ Ολυμπιάδα Οινοφύτων καλεί όλα του τα μέλη και τους φίλους του συλλόγου να συνδράμουν προσφέροντας ρουχισμό, τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης για τους κατοίκους της Μάνδρας Αττικής. Η συγκέντρωση τους θα γίνεται στα γραφεία του συλλόγου μας Δευτέρα, Τρίτη και Πέμπτη από τις 18:00 έως τις 21:00.

Ελάτε να σταθούμε κοντά στους συνανθρώπους μας, που μας έχουν ανάγκη!

Μεγάλη νίκη της Ολυμπιάδας Οινοφύτων στην Ασωπία

Ηρακλής Α.Ο - Ολυμπιάδα Οινοφύτων 0-5!

Μεγάλη νίκη σημείωσε η ομάδα μας το Σάββατο 11 Νοεμβρίου στον εκτός έδρας αγώνα με τον Ηρακλή στην Ασωπία, σκορπίζοντας τον στους 5 ανέμους. Με τη μεγάλη αυτή νίκη, η ομάδα μας αναριχήθηκε στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα παρέα με το Παρνασσό Αράχωβας!

Ξεκινώντας δυναμικά τον αγώνα, η ομάδα έδειξε από τη πρώτη στιγμή ποιος είναι το αφεντικό. Με 2 γκολ του Ανδρέα Καλλέργη η ομάδα μπήκε μπροστά στο σκορ με 2-0 από το 25΄λεπτό. Το παιχνίδι κάπου εκεί ουσιαστικά είχε τελειώσει. Τα παιδιά όμως συνέχισαν με τον ίδιο ζήλο και δημιούργησαν πολλές φάσεις στο ά ημίχρονο για μεγαλύτερο σκορ, κυρίως με τελικούς εκφραστές των επίθεσεων τους Καλλέργη και Meminaj. Το ημίχρονο έκλεισε με 2-0, ένα σκορ πολύ τιμητικό για τους γηπεδούχους.

Στο 2ο ημίχρονο, ο κορυφαίος της ομάδας Μάνης συνέχισε στο ίδιο τέμπο και ώθησε την ομάδα στη δημιουργία φάσεων και γκολ. Με άλλα 2 γκολ του Κονιαβίτη και 1 του Καραμπά, το σκορ έφτασε στο 5-0 ικανοποιώντας και τους φιλάθλους της ομάδας που ακολούθησαν σε άλλο ένα εκτός έδρας ματς την ομάδα. Το δοκάρι σταμάτησε και το απ΄ευθείας χτύπημα φάουλ του Τσατσαρώνη στο τέλος του αγώνα. Ελπιδοφόρο και το τελευταίο τέταρτο του αγώνα όπου αγωνίστηκαν οι μελλοντικοί άσσοι της ομάδας μας.

Προπονητής:Καραμπάς/Γκιόκεζας.Ευαγγελινός, Κόκκαλης, Τσατσαρώνης, Λυμπέρης, Ευσταθίου, Φελέκης, Μάνης (80΄Καββάς), Κίσσας Γ., Κονιαβίτης (75΄Στατήρης), Καλλέργης ( 72΄Gjoni), Meminaj (75΄Καραμπάς)

Να δώσουμε πολλά μπράβο στα παιδιά της ομάδας για την εμφάνιση και το αποτέλεσμα, καθώς και στο τεχνικό επιτελείο. Φυσικά πολλά ευχαριστώ και στους φιλάθλους της ομάδας που ακολούθησαν την ομάδα στην Ασωπία.

Ραντεβού το επόμενο Σάββατο στο γήπεδο του Αγίου Θωμά για τον κρίσιμο αγώνα με το Κόκκινο, που σημαίνει πολλά για τη πορεία της ομάδας στο πρωτάθλημα.

Υ.Γ είχαμε πει ότι τα καλύτερα έρχονται και το ξανά λέμε. Τα καλύτερα έρχονται. Δουλειά, επιμονή και υπομονή!!!

Γ.Σ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - Α.Ο ΥΠΑΤΟ 0-1

To Σάββατο 30/09/2017 η ομάδα μας αντιμετώπισε το Ύπατο στην έδρα μας, χάσαμε το παιχνίδι με 0-1. Οι παίχτες και ο προπονητής μας τα έδωσαν ολα για τη νίκη και τους βαθμούς έως το 98΄!!!

Σε ένα δυνατό ματς με ένταση, η ομάδα μας ανταποκρίθηκε στο μέγιστο βαθμό, ικανοποιώντας τους οπαδούς για τη θέληση και την αγωνιστικότητα τους. Τα πάντα κρίθηκαν στις καθυστερήσεις.

Σε μια στιγμή αδράνειας στο 93΄η ομάδα του Υπάτου προηγήθηκε στο σκορ με κεφαλιά του Πλακίδα. Ο προκλητικός πανυγηρισμός των παιχτών του Υπάτου (τερματοφύλακας) αλλά και των παικτών που ήταν εκτός αποστολής και παράνομα βρίσκονταν στον αγωνιστικό χώρο , άναψαν τα αίματα. Στο 95΄ ύστερα από σέντρα του Ντάλα, η μπάλα βρίσκει σε χέρι αμυνόμενου και ο διαιτητής Μιχαηλίδης υποδυκνύει το πέναλτι σκορπώντας ενθουσιασμό στους παίχτες και στο κόσμο. Εκεί λοιπόν ο βοηθός διαιτητή ονόματι Φίλος ανακαλύπτει οφσάιντ δημιουργώντας ένα γενικό χαμό εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου. Το ματς έληξε 0-1, φυσικά ο διαιτητής είδε και έγραψε στο φύλο αγώνα μόνο τις διαμαρτυρίες του προπονητή μας Ι.Καραμπά, ούτε αυτός ούτε και ο παρατηρητής είδαν κάτι άλλο, από τις προκλητικές συμπεριφορές και των παράνομων παιχτών εντός του αγωνιστικού χώρου των φιλοξενούμενων.

Πολλά μπράβο στους παίχτες που τα έδωσαν όλα και στο κόσμο που στήριξε την ομάδα.

Υ.Γ Θα μάθουν να μας σέβονται στην έδρα μας θέλουν δε θέλουν.

Γ.Σ Ολυμπιάδα. Προπονητής Ι.Καραμπάς. Σύνθεση. Διαμαντάρας, Δημητριάδης, Τσατσαρώνης, Φελέκης Δ., Λυμπέρης, Ευσταθίου, Μεμινάι (63΄Gjoni), Κίσσας Γ, Κονιαβίτης (89΄Κίσσας Ε.), Κάλφας (85΄Ντάλας), Κόκκαλης (79΄Σκλιάς Α.)

Α.Ο Ύπατο. Προπονητής Παρθενίου Δ. Σύνθεση. Καρανάσος, Οικονομόπουλος, Παπαχαραλάμπους, Καραμπετιάν, Γκαράνης (46΄Καρακατσάνης), Καραμέρης, Κατσογιάννης (77΄Ραχούτης), Δέδες, Σπανός (70΄Καράι), ΒΟΜΒΑΝΑ (57΄Πλακίδας), Ζαφειρόπουλος

Πανβαγιακός Α.Σ - Γ.Σ Ολυμπιάδα Οινοφύτων 1 - 3

Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος, μέσα στα Βάγια με 3-1.

Σε ένα ματς με ένταση, χαμένες ευκαιρίες, δοκάρια και ανατροπή στο σκορ, η ομάδα μας έφυγε νικήτρια από το γήπεδο των Βάγιων.

Βρεθήκαμε να χάνουμε με 1-0 στο ημίχρονο κόντρα στη ροή του αγώνα, μιας και είχαμε σωρεία χαμένων ευκαιριών και 2 δοκάρια για να προηγηθούμε στο σκορ. Με πείσμα, θέληση και πολύ καλή απόδοση η ομάδα μπήκε δυνατά στο 2ο ημίχρονο και έκανε την ανατροπή. Με 2 γκολ του Κονιαβίτη και 1 του Τσατσαρώνη κερδίσαμε με 3-1. Πολλά μπράβο στα παιδιά και στο προπονητή μας κ. Καραμπά, στη διοίκηση και στους οπαδούς της ομάδας που συμπαραστάθηκαν στην ομάδα πολύ δυναμικά σε μία όχι και τόσο φιλόξενη έδρα.